Prezent weselny
Śluby,  Związki i relacje

Co wybrać na prezent na wesele?

Prezent weselny

Powszechnie wiadomo, że na rynku istnieją setki sklepów internetowych z upominkami. Po co więc piszemy ten artykuł, skoro można po prostu wejść na stronę i szybko zakupić prezent dla nowożeńców? Z prostej przyczyny. Każdy z tych sklepów będzie Was przekonywał, że wszystkie ich produkty to idealny prezent dla każdej Młodej Pary, co prawdopodobnie nie jest prawdą. O tym jest ten artykuł. Zaczynamy.

To, co jest w życiu najważniejsze

No dobrze, może to nie będzie akapit o tym, co jest najważniejsze w życiu, ale na pewno o tym, co jest najważniejsze w domu. Łóżko. Duże, szerokie, małżeńskie łóżko. Wygodne na tyle, żeby można się było w nim naprawdę wyspać. Osoby, które mają ergonomiczne i komfortowe warunki do spania, są zdrowsi i szczęśliwsi. Co z tego wynika dla weselnych gości? Wynika z tego, że koniecznie musicie się dowiedzieć czy Młoda Para ma gdzie spędzić nie tylko noc poślubną, ale i komfortowo przespać każdą kolejną noc wspólnego życia. Potrzebne jest nie tylko łóżko, ale i kołdry, poduszki i pościel. Pole do popisu dla weselnych gości.

Kuchenne rewolucje

Wśród tego, co w domu najważniejsze, poza porządnym łóżkiem na drugim miejscu stawiamy kuchnię. Wbrew pozorom, nie jest to prezent tylko dla Panny Młodej! Po pierwsze, w epoce wyzwolenia kobiet coraz więcej małżonków sprawiedliwie dzieli domowe obowiązki i panowie coraz częściej ośmielają się „stanąć przy garach”. Po drugie nawet w małżeństwie, w którym istnieje tradycyjny podział ról i to kobieta zajmuje się gotowaniem, Pan Młody będzie uszczęśliwiony tym, że już na początku wspólnego małżeństwa otrzymują możliwość przygotowania czegoś więcej niż zupka chińska i kanapki. W ślubnym prezencie możecie opłacić stolarza, który wykona małżonkom kuchnię marzeń, a jeśli meble kuchenne już mają, możecie postawić na zmywarkę – marzenie absolutnie każdego, kto robi w kuchni cokolwiek więcej niż zaparzanie herbaty. Poza kuchennymi meblami i zmywarką warto dowiedzieć się, czy młodzi mają porządny stół kuchenny, lodówkę, kuchenkę mikrofalową i piekarnik elektryczny. Potrzebne są na dzień dobry także garnki, dobrej jakości patelnie, talerze i sztućce. Pamiętajcie, że jeżeli sami nie możecie sfinansować kosztownego prezentu, przemyślcie weselną zrzutkę, czyli wspólny zakup jednego prezentu przez kilka zaproszonych par. Lepszy jest jeden funkcjonalny i przemyślany prezent niż dziesięć mało przydatnych drobnostek.

Podróż za jeden uśmiech

No dobrze, ale co w sytuacji, gdy Młodzi mieszkanie mają urządzone od podłogi do sufitu? Nadal możliwości macie setki, a jedną z nich jest… opłacenie podróży poślubnej. Pamiętajcie, aby absolutnie nie opłacać wycieczki w ciemno. To musi być prezent zaaranżowany przez osobę, która na pewno zna gust Pary Młodej. Niektórzy marzą o plaży w Egipcie, inni o eksploracji gór w Rumunii. Ktoś lubi miejski zgiełk europejskich stolic, a ktoś inny bieszczadzką ciszę. Jeżeli obawiacie się, że nie traficie w oczekiwania nowożeńców, zdecydujcie się na voucher z biura podróży – Młodzi sami wybiorą kierunek!

Mieć czy być

Opłacenie podróży poślubnej to tylko jeden z przykładów prezentów niematerialnych. Nie dajemy Parze Młodej jakiegoś przedmiotu, ale przeżycia i wspomnienia. Poza podróżą poślubną można znaleźć całą gamę innych pomysłów na prezent ślubny tego typu. Istnieją specjalne strony internetowe, na których możecie w ramach upominku opłacić lot balonem, skok na bungee, przejażdżkę rajdowym samochodem czy wiele, wiele innych tego typu atrakcji!

Dla każdego coś miłego

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na zakup patelni, czy lotu szybowcem pamiętajcie o jednej, ale to absolutnie najważniejszej zasadzie. Prezent udany to prezent taki, który nie Wam się ma podobać, ale Parze Młodej. Nie myślcie o prezencie ślubnym w kategoriach tego, co sami chcielibyście otrzymać. Przypomnijcie sobie najdrobniejsze szczegóły o Parze Młodej. Na jakich wakacjach byli, co robią w wolnym czasie, może mówili, że coś chcą mieć, ale nie mogą sobie (lub nie chcą) pozwolić na wydatek? Zapytajcie rodziców i przyjaciół. Niech ślubne prezenty będą równie udane, jak całe ich m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.